Styczeń. Ludzie to książki cz I. „Zapomniał”

Cześć!
Przeglądałem kalendarz i muszę przyznać, że dziwny ten styczeń. Dzień słomki do picia, Dzień dziwaka, Dzień głupkowatych powitań na poczcie głosowej. Ma ktoś pomysł, po co, oprócz drugiego prima aprilis, to jest?! 😀 I moje ulubione: Dzień bigosu i popcornu. Są to dwa osobne dni, ale następujące po sobie. Nie wiem, co za komisja wymyśla takie święta. Mają pomysł. Chciałem dzisiaj ogłosić „Dzień szczęścia”, ale przed chwilą sprawdziłem, że obchodzimy go 20 marca. I to nie jest nietypowy dzień ustanowiony przez bezimienną ekipę wąsaczy. Zrobiła to sama ONZ! Dlaczego mówię o marcu?! Mamy styczeń… Wczoraj minęło 130 lat od opatentowania prze Marvina C. Stone’a słomki do picia. Jakby wyglądały niektóre restauracje i drinki bez tego wynalazku?
W sumie słomki można jeść. Takie ładne, takie grubsze paluszki, takie, chyba pyszne… Ach tak.! Był dzień słomki od picia, a nie do jedzenia. Brawo ja 🙂
Gdybyście planowali jakieś wolne to wiecie, co robić. Tyle powodów do świętowania… Lista tutaj -> https://www.kalbi.pl/kalendarz-swiat-nietypowych-styczen

           Zgodnie z maksymą ostatniego wpisu, daty postów nie będą przypadkowe.  A co ! Na ciekawe historie też znajdzie się miejsce, tak jak i na książki i filmy. Chce przedstawiać Wam te pozycje, które warto podsunąć osobie w jakiejś trudnej sytuacji 🙂 Sam pomysł musi jeszcze trochę dojrzeć. Nie wiem, czy obdarowywać Was postami, czy zrobić spis w zakładce.

Ludzie to książki cz I. Księgarnie 

          Obiecałem, że będzie o tym, że ludzie to książki. To jest! Rozpoczynając. Ekhem… Zanim zaczniemy o książkach i człowieku, zastanówmy się, gdzie można spotkać oba te podmioty. Już wiecie? Księgarnie, domy, biblioteki etc. Zauważyliście, że działy w części księgarń są dobrze opisane, a w antykwariatach czasem panuje chaos, w którym można znaleźć perełki. A są i takie, które mają białe kruki i te, które sprzedają same popularne książki. Atmosfera jest ważna. 84d65ced4818b9536097a980c4e8c803f7dd11b3Do niektórych miejsc dzięki niej chce się wracać. Wszystkie miejsca, gdzie można znaleźć książki to instytucje, gdzie się wychowujemy oraz nasz dom itd. Działy księgarń to komunikacja w rodzinie, problemy lub ich brak, zasady. O! To jest ciekawe: wchodzisz do księgarni, antykwariatu i wynajdujesz perełkę?! Robisz to, co osoba wspierająca osobę z rodziny z dysfunkcjami – pomagasz! Jesteś też jak życzliwa i przyjazna dłoń, której może się chwycić druga osoba. w chwili słabości. Tym optymistycznym akcentem zostawiam Was z wierszem i piosenką.
Trzymajcie się dobrze 🙂

*[Następna część będzie o okładkach]

„Zapomniał”

Chodzi sobie taki jeden z drugim
po ulicy Twego miasta.
0631ae1f42d4fcc42b38007aeb853f5d20db26f2Pyszni się, nad chodnik unosi,
przy stole grymasi, nie je ciasta.
Wchodząc, widzisz tylko jego muszkę
krnąbrny, dziwny, nieszczery uśmiech.
Niepewnym krokiem idzie do krzesła.
Siedzi jakby nie miał w życiu uciech.
On zapomniał, czegoś zapomniał.
Trudnym jest życia zawodnikiem,
bo czegoś, kogoś zapomniał, dlatego
ciężkie ma spotkania z budzikiem.

 

 

 

Jedna myśl na temat “Styczeń. Ludzie to książki cz I. „Zapomniał”

  1. Ludzie wielu rzeczy zapominają, ale w dzisiejszych czasach najłatwiej jest zapomnieć o drugim człowieku. O tym że jeszcze ktoś istnieje na tym świecie. I nasuwa się myśl: „Teraz zapomnisz mnie, kiedyś ja Ciebie. A gdy przyjdzie Twój czas, to kto będzie pamiętał?”

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s