Co by było, gdyby telefon miał jednak pupę a ludzie obudowę?!

Dzień doberek:)

Pewnie zastanawiacie się, co trzeba mieć w głowie, aby skonstruować takie pytanie jak powyżej?! Ba! Mało tego! Co je osobnik, którego neurony są w stanie przekazać taką informację?! Eee tam! Co je?! Co on pije?!

Nie wiem. Naprawdę. Nie wiem o co tyle szumu… Szum, szum. To był fajny kabaret…

Wracając do telefonów.
Ostatnio był Dzień bez telefonu, ale jakoś przeszedł on bez większego echa. Mojego telefonu używałem tyle co zwykle. Może powinienem mniej z niego korzystać? W tym momencie przypomniał mi się widok, który przykuł moją uwagę. Otóż na starym rynku w jednym z ogródków piwnych siedziała para młodych ludzi: ona – w zielonej sukience, on – w czarnej polówce. Na stole stały jakieś letnie drinki. Nie rozmawiali ze sobą. W rękach trzymali telefony. Ona coś grzebała w swoim telefonie z wyraźnym znudzeniem na twarzy. Natomiast on pisał coś do kogoś. Podszedłem do nich bliżej. Nie zauważyli mnie. Zatem, dlaczego ta para spotkała się?! Poszedłem dalej. Na schodach siedziało dwóch młodych chłopaków. Klikali w komórkach. Obok nich leżały deskorolki. Może tylko na chwilę przerwali jazdę. Kto to wie. Oby tak było. Przypomniało mi się, że raz też tak siedziałem jak ta para na rynku. Od teraz postaram się nie korzystać z nudów z telefonu. To tylko narzędzie. Nie można dać się zwariować. Same telefony nie są złe. Gorzej, gdy zamiast ułatwić nam życia, korzystanie z nich niszczy chociażby nasze relacje z innymi ludźmi. A to tylko wierzchołek spraw, które ulegają destrukcji pod wpływem nadmiernego korzystania z telefonu. Jeśli zauważycie, że komórka zawładnęła wami to zatrzymajcie się na chwilę i pomyślnie, dlaczego tak jest. Być może będzie potrzebna Wam pomoc.

Pupa telefonu i człowiek z obudową
To była tylko i aż prowokacja. Telefon ma tylko tył.
A ludzie… No cóż. Ludzie czasem mają obudowy: szczelne, pstrokate, smutne, wesołe, interesujące lub nie. Ale o tym było już we wpisie o okładkach.

„Życie w HD”

Wyobraź sobie Twoje życie realne w HD
Spróbuj pojąć w swoim mózgu
widok Twojej teściowej w HD
albo wypłatę i masę zer
wielkie piersi kochanki w HD
Wielki świat, wyraźny, bo w HD
Twoje marzenia w HD
w calach telewizora
w aplikacjach Smartfona.
Twoje życie realne, czy wolisz w HD?!

Trzymajcie się! 🙂

13 myśli na temat “Co by było, gdyby telefon miał jednak pupę a ludzie obudowę?!

 1. Uuufffff…Aż mnie trochę zmroziło przy tym „życiu w HD”, dlatego to „uuufff”..
  ŚWIETNY WPIS. Trochę zaalarmowałeś… Telefony, smartfony, tablety, laptopy… Trochę tego za dużo wokół nas. I w nas. Faktycznie, ludzie spotykają się i siedzą w telefonach… Trochę strasznie… Nie potępiam, bo sama w tym momencie piszę na komputerze… DOBRZE by było, gdyby każdy zmienił trochę w sobie… Więcej wolności?

  Polubione przez 1 osoba

  1. Trochę nas opętały nowe urządzenia. Ciekawe stwierdzenie, że w nas też są technologie. Myślę, że nie chodzi Ci tylko o słownictwo… Ciekawa reakcja o ” życiu w HD”. Nie spodziewałem się takiej 🙂

   Polubienie

 2. Moja reakcja na „życie w HD” stąd, że chciałabym jednak świat oglądać na żywo… BEZPOŚREDNIO 🙂 A z tymi technologiami, że są w nas… Wiadomo, czym się karmisz, to cię też przepełnia… Nie lodźmy się, że jesli połowę swojego czasu spędzamy w mediach, to to nie ma na nas wpływu. Bardzo inspirujący ten Twój artykuł. Czas się chyba otrząsnąć, czy coś?!!

  Polubione przez 1 osoba

 3. Zaczęłam się ostatnio zastanawiać nad zamontowaniem dzwonka/trąbki przy wózku dla dziecka. Idzie taki homo-smartofonus, powierzchnia płaska pod stopami, więc idzie nie podnosząc głowy – i nie wiem, czy bardziej uszkodzi się dziecko w wózku czy smartofonus ? Bo dziecka własnego to mi jednak trochę żal 😉

  Polubione przez 1 osoba

 4. Hej, polubiłam Twój fanpage:) Będę Cię odwiedzać, dodałam do zakładek:)
  My też na to zwracamy uwagę, jak ktoś spędza ze sobą niby czas, a wciąż się patrzy w telefon. Wyrobiliśmy sobie nawyk, że chowamy telefony jak jesteśmy w towarzystwie, a będąc na wakacjach ustalamy np. teraz idziemy posprawdzać fb i wtedy oboje przeznaczamy na to czas. Poza tym to niezbyt wiele. Szacunek i samodyscyplina – chyba o to w tym chodzi:

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s