Powalentynkowy list dla Ciebie!

Dzień dobry!

Siły witalne nadal mnie nie opuszczają, dlatego napisałem do Ciebie list na czas po Walentynkach.

Drogi człowieku! Drogi ty!

Piszę to Ciebie „drogi”, bo jesteś najcenniejszym kamieniem na tym świecie. Wiem, że niektórzy nazywają Ciebie czasem „gównem” lub „śmieciem”lub po prostu nie doceniają energii jaką codziennie wkładasz w to, co robisz. Nie słuchaj ich! Nie znają Cię jakim jesteś naprawdę i ile wysiłku co dzień kosztuje Ciebie życie! Dla mnie jesteś nieodkrytym skarbem żyjącym na Ziemi. Spotykasz w swoim życiu osoby, które wyrządzają Ci dużo przykrości i to nic złego. Życie nie zawsze jest wesołe. Przypomnij sobie ile życzliwych Tobie osób codziennie obdarza Cię uśmiechem i chwilą miłej rozmowy. Poświęć im więcej czasu. Twoje życie będzie milsze. Świat potrzebuje tych chwil, gdy czasami płaczesz, jesteś zły, czy uśmiechasz się. Ludzie są Ci wdzięczni za to, że obnażasz swoje emocje, choć nie wszyscy to widzą. Nie każdy człowiek, którego znasz okazują Cię tą całą wdzięczność. Wiesz.. nie wszyscy potrafią przekazać ją w widoczny sposób.  Co by się nie działo, Ziemia nie może istnieć bez Twojego uśmiechu. Gdy jesteś smutny: chmury, słońce i wiatr odczuwają to. Kwiaty nieśmiało kwitną, aby Cię rozweselić. Ziemi czegoś brakuje… Twojego szczęścia. Każdy ptak życzy Ci swojej wolności i szczęścia jakie czuje, gdy leci wysoko na niebie i patrzy na Ciebie z góry.
Dziękuję Ci za pracę, którą wykonujesz. Wiem, że nie raz zamieniłbyś ją na inną, lecz za bardzo lubisz wykonywany przez siebie zawód. Dlatego też tego nie robisz. Masz na utrzymaniu swoją miłość: osobę, zwierzę, czy rośliny. Pięknie się  nimi opiekujesz wspaniale dbasz o dom. Sprzątanie mieszkania jest takie czasochłonne. Świetnie to robisz!
Miłość też jest trudna. Codziennie uczysz się czegoś nowego. Przyjdzie do Ciebie taka chwila (a może już taka była), w której poczujesz się błogo. Mimo niespełnionych wszystkich marzeń, poczujesz szczęście i niebywałą radość. Życzę Ci jak najwięcej takich dni!
Dziękuję Ci, że codziennie wstajesz z łóżka i zmieniasz świat. Może o tym zapominasz. Twój poranny uśmiech, którym obdarowujesz psa, kota, dziewczynę, chłopaka, lokatorów, sąsiadów, współpracowników, czy siebie – patrząc w lustro; jest skrawkiem szczęścia dla naszej planety. Jesteś częścią wspólnoty, składową zbiorowej miłości. Nie złość się za nadto na tych, którzy nie rozumieją miłości i sieją nienawiść. Naucz ich kochać tak jak ty to robisz i okazujesz.
Dziękuję Ci za to, że jesteś takim człowiekiem jak teraz! Jesteś wyjątkowym człowiekiem. Twoje wady i zalety ubarwiają ten świat. To jest super!
Życzę Ci długiego i szczęśliwego życia!

~R

 

„Piękne serce”

Masz piękne serce!
Nie, nie podlizuję się!
Nie jestem w miłosnej rozterce!
Ciesze się!
Twój uśmiech wszystkich rozpromienia,
uspokaja tych nerwowych
wyzwala skryte marzenia,
splata przytulonych!
Twoje serce  jest kamieniem szlachetnym
błyszczącym i pięknym.
Zdarza się mieć go nielicznym.
Dobrze, że ty masz takie serce!

Gdybyś chciał przeczytać więcej o walentynkach polecam wpisy:
pomysły filmowe na Walentynki,
romantyczne Walentynki
oraz mój tekst o poście i święcie zakochanych.

Trzymaj się dobrze…

pod kogoś skrzydłami!:)

6 myśli na temat “Powalentynkowy list dla Ciebie!

  1. Dziękuję Ci za ten list. Życie ostatnio często rzuca mi pod nogi większe i mniejsze kłody, sprawdzając moją wytrzymałość. W tej szkole przetrwania zapominam, o tych błahych, ale w sumie najważniejszych rzeczach, o których wspominasz. 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s