Dzień piżamowy

Dzień dobry wszystkim! 🙂

Dzisiaj obchodzimy Dzień Syndromu Chronicznego Zmęczenia. Przy takiej pogodzie jaką mamy: leje, wieje, mokro, grad; zapowiada się całkiem obiecująco. Nic nie powinno nikogo powstrzymać przed byciem zmęczonym. A rak na serio to przewlekłe „nie chce mi się” definiowane jako zmęczenie może być objawem, np. cukrzycy, nadciśnienia, anemii, depresji. Więc wiele zależy od trybu życia, odżywiania, aktywności fizycznej.  Czyli od każdego z nas! Niektórzy mogą mieć genetycznego pecha do chorób, ale pamiętajmy, że geny potrzebują tego czegoś, aby się uaktywnić i często mamy wpływ na wiele czynników. Zatem owocki, warzywka, rowerek, długi spacerek, fajna praca, kontrole u lekarza, weseli ludzie, mniej tłuszczu i już mamy mniejsze prawdopodobieństwo zawału i kilku innych chorób. A jak kogoś ma trafić choróbsko to dopadnie i tak. Przynajmniej napotka zdrowsze ciało 🙂 Zawsze coś!
Trochę przesadziłem z „owockami, warzywkami”. Kto tak zdrabnia?! 😀 To było takie zaczepne, dla zabawy. Ktoś się uśmiechnął? Komuś drgnął kącik ust? Nie?! Ja bawiłem się przednio jak w opowieściach z „Chwili dla Ciebie”:

/demotywatory.pl/
„Śmiechom było co nie miara”

Postanowiłem zrobić sobie piżamowy dzień, co oznacza tułanie się do popołudnia po domu w rzeczach, w których spałem., jedzenie czego dusza zapragnie, oglądanie filmów, słuchanie muzyki i czytanie. To taki zwyczajny czas spędzony na upojnym sam na sam. Nie nudziłem się. Myśląc o kolejnym tygodniu pełnym wyjść i szkoleń, nie miałem inne go wyjścia. Czułem się zmęczony i potrzebowałem naładować moje akumulatory.

#wiersz
„Pewnego dnia”

Pewnego dnia
będziesz odbijał piłkę z regałem, bo będziesz sam,
myśląc, że ganiasz wśród palm,
dla śmiechów i wiwatów swoich ścian,
bić zechcesz pokłony niczym dla dam,
jak kobieta zarzucisz swoim włosiem,
i zapiszczysz głośno dziwnym głosem,
udając samolot poczujesz się wśród chmur,
a zmywając stos talerzy jak zdobywca gór.

Zwariujesz w domu sam cały dzień,
bo ile po nim może tułać się leń,
czas w końcu porobić coś,
rozbawić kogoś, zrobić ścianom na złość!

#piosenka

9 myśli na temat “Dzień piżamowy

  1. Ja z deprechą zmagam się od lat więc nie boję się że zachoruję 🙂 Ale ta pogoda nie tylko mnie przygnębia, ale i sprawia że muszę walnąć o jednego czarnego szatana więcej niż zwykle bo zasypiam na stojąco 🙂

    Polubienie

  2. Ja mam dziś taki dzień i wcale też się nie nudziłam. 😉 Przypomniałeś mi też, że muszę coś z tym moim przewlekłym zmęczeniem zrobić. Ale najpierw badania.
    3maj się! Dobrej nocy.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s