Dzień śniegu, pisma, opakowań i kochanych…

Cześć,

w środę 22.01. był dzień śniegu. Tyle, że odbył się bez głównego bohatera, czyli  śniegu.  Na kilku blogach i portalach pojawiały się głosy zrzędzenia, że jak to tak zima bez białego puchu?! Z kolei inni, często reprezentujący klan zmarzluchów, cieszyli się, że w tym roku zima jest łagodna. Ostatnio daje się zauważyć stwierdzenia przy temperaturze rzędu zera stopni: „zamarzniemy” lub inne również popularne „ale piździ!”. Cytując panią Bieńkowską: ”Sorry, mamy taki klimat!”. Trochę się ociepliło. Cztery pory roku w niektórych rejonach kraju będą tylko sztucznym wymysłem. Według prognoz długoterminowych będzie ciepło i sucho. Chyba, że pogada czymś nas zaskoczy.

Dzień Najbardziej Kochanych również obchodziliśmy. Ciekawe, że w środku zimy. Może jest w tym jakiś zamysł.

Dzień Pisma Ręcznego
Zastanówcie się kiedy ostatnio coś zapisaliście ręcznie? Może był to numer telefonu, albo jakaś lista zakupów. A to ważna umiejętność, która podobno rozwija nasz mózg. Żyjemy w czasach rozwoju więc piszmy ręcznie!

Dzień bez Opakowań Foliowych
Mimo, że rok temu podrożały opłaty za opakowania foliowe i przestaje się produkować plastikowe słomki to i tak masa ludzi nadal z nich korzysta. (Wiem, opłaty za śmieci wzrosły). W tym miejscu pojawia się pytanie, gdzie są organizacje ekologiczne w tym momencie, gdzie edukacja?! Leży i kwiczy.
Administratorzy wielu budynków, z obowiązku wywieszają informację, co oraz gdzie wrzucać i tyle. Ludzie jak byli zagubieni i wkurzeni, tak dalej są, bo rozpiski dotyczące segregacji są coraz bardziej szczegółowe.
Polecam wam artykuł dot. oznakowań na butelkach. Misja od dziś: kupować tylko butelki z liczbą 2 lub 5, bo to bezpieczny plastik i nadający się do ponownego użytku. Przeglądnąłem opakowania m.in. od keczupu i majonezu. Są one ostatnimi w mojej lodówce. Oczywiście są to opakowania PET. Od następnych zakupów zacznę kupować więcej szkła.

O wielu rzeczach jeszcze nie wiem…