Dzień pingwina jedzącego ser, popcorn i bigos

Cześć!

Powiem Wam, że komisja wąsaczy ma niezłe poczucie humoru! 😀
W tym tygodniu poszaleli. W ogóle… dzień dobry w Nowym Roku! Lepiej późno niż… później!:)
Wracając do nietypowych dni w bieżącym tygodniu…

#Wtorek z pizzą

We wtorek mieliśmy Dzień wszystkich fajnych i fajnie! Ale obchodziliśmy też Światowy Dzień Pizzy. Data niby związana ze Św. Antonim – to jeden z ziomków przedstawianych z małym Jezuskiem na rękach. W sumie jest kilku takich świętych. Nie ułatwiłem. Jest ich trochę. Data nijak się ma do Św. Antoniego. Nic nie obchodził w styczniu…. Halo komisjo wąsaczy!
Ale Dzień Pizzy i to Światowy. Nie bójmy się tego słowa. Nie, że europejski, czy amerykański. Światowy1 Szanuję. Obchodziłem. Katering też by mógł. A nie… Dają jakieś bitki, czy inne mięso w Dzień Pizzy i to światowy. Nie wiem, czy wspominałem?! Tylko muszę kryć przed Włochami, że moi uczniowie uwielbiają pizzę z ananasem. Jednemu niechcący powiedziałem (było to efektem mojego gadulstwa) i zaczął coś wykrzykiwać po włosku, a potem po polsku odrzekł, że w naszym kraju usłyszał o tym, żeby dodawać ananasa do tego włoskiego dania.

#Środa Dzień Kubusia
W środę był Dzień Kubusia Puchatka. I robi się jakoś cieplej na serduszku. Popularny i lubiany. Bohater memów i niezliczonej ilości przedmiotów. Chyba już każdy przedmiot codziennego użytku ma wersję z podobizną tego uroczego misia ze Stumilowego Lasu. Wiem, mówią czasem o Stuwiekowym Lesie. Słyszałem zawsze pierwsze w tychże określeń i tego się będę trzymał. Właśnie! Nie wiem, czy wiecie, ale Stumilowy, Stuwiekowy, Stolatkowy las z „Kubusia Puchatka” był wzorowany na lesie z Sussex! Myślę, że ta informacja nie pomoże Wam w dyskusjach na temat Meghan i Harry’ego. Zawsze może pomóc przekierować rozmowę na Kubusia Puchatka. Już widzę te rozmowy o tym, kto miał gacie z Tygryskiem, skarpetki z Kłapouchym, czapkę z Prosiaczkiem. #Wspomnienia

#Czwarteczek
Dzień Popcornu. Fajnie, miło. Co tu dużo pisać. Musicie tylko wiedzieć, że istnieją osoby, które nie lubią Popcornu. Jak wiecie. Chwała Wam za to! Niby nic odkrywczego, a jednak! Gdy spotykałem taką osobę, zdziwiłem się. Wyraz mojej twarzy musiał być bezcenny. Gdyby był to. no nie wiem, szpinak, pomidory, czekolada… Ale popcorn…

Ale Dzień Popcornu (nieświatowy jak w przypadku Pizzy) to jest pikuś przy dniu Zdrowej Wagi Kobiet. Sprawdzałem, szukałem, nie znalazłem odpowiednika takiego dnia dla mężczyzn. Pytam się: „Po co?!”, „Dlaczego?!”, „Z jakiej przyczyny?!”, „Komu to potrzebne?!”.

#Piątuniu
Gdyby połączyć ten dzień w jeden, albo lepiej, przedstawić go za pomocą ilustracji. To byłby na niej pingwin zajadający bigos z tartym serem.

A w weekendzik Dzień dresów i ostrego sosu.

Trzeba przyznać, że komisja wąsaczy w tym tygodniu popisała się 🙂

Miejcie się dobrze!:)

Reklama

9 myśli na temat “Dzień pingwina jedzącego ser, popcorn i bigos

  1. No, patrz: Dzień Fajnych, a ja nie dostałam nawet kwiatka…
    Za pizzą nie przepadam, ale nie kumam co ma z nią wspólnego taki Jezusek…
    Kubusia za to bardzo lubię, ale niestety z lasu to znam tylko Sherwood i Las Vegas. Liczy się?

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s